עמוד הבית בלוג מה כולל שירות של מאתר מקצועי?
מה כולל שירות של מאתר מקצועי?
שתף
11 מאי 2021

נזילות מתגלות פעמים רבות בשלבים המאוחרים שלהן, כאשר התסמינים כבר ברורים והנזק נגרם – מה שהופך את תמונת ההתמודדות איתן למורכבת וליקרה יותר. השירותים של מאתר נזילות מקצועי הופכים למהותיים במצב הדברים הזה, ובכוחם לחסוך לכם הרבה מאוד אי נוחות, זמן וכסף. אבל ממה בדיוק מורכבים השירותים האלו? 

הכול מתחיל באבחון

השלב הראשון של איתור נזילות הוא הניסיון של בעל המקצוע להבין מול מה אתם מתמודדים. בשלב הזה הוא ישאל אתכם ככל הנראה על התסמינים הראשוניים של הנזילה, אם הם כבר מופיעים בשלב הזה, ויבחן את תנאי השטח. לעיתים, הוא יבקש תמונה או סרטון להצגת הבעיה.

יש מקרים רבים בהם איתור הנזילות מתבצע כחלק מבדיקה כללית או תקופתית, במטרה למצוא את הבעיה עוד לפני שהיא מתפתחת לממדים משמעותיים מדי. ניתן ואף מומלץ לשלב את איתור הנזילות עם פעולות אחרות לתחזוקת המבנה, לדוגמה צילום מרזב שיאפשר לגלות נזקים במרכז שעלולים לגרום לחסימה שלו ולהצטברות נוזלים, או סריקה תרמוגרפית לאיתור כשלים בלוחות החשמל.

כמובן שבשלב הזה עולה השאלה בדיוק מהן התשתיות שיש לבדוק, מה שישפיע על הפתרון האפשרי. ברור כי אין דינו של איתור נזילות בקירות דומה לאיתור נזילות בתקרה או ברצפה, למשל. האיתור עשוי להיות שונה בבית פרטי, דוגמה נוספת, לעומת דירת מגורים בבניין קומות משותף בה יש לקחת בחשבון את דירות השכנים או תשתיות המשותפות.

חברה מנוסה תוכל כבר בשלב ראשוני יחסית לספק הצעת מחיר, או לכל הפחות טווח אפשרי של מחירים, כך שהלקוח יוכל להבין בדיוק לקראת מה הוא הולך ומה צפוי לו.

בוחרים את שיטת האיתור

לאחר שמאתר הנזילות יבין את מאפייני המבנה והנזילה האפשרית, הוא צפוי להחליט על השיטה האידיאלית של גילוי נזילות מים ובעיות רטיבות. צילום תרמי לאיתור נזילה מאפשר לאתר נזילות ברמת דיוק מרשימה, באמצעות בחינה הבדלי טמפרטורות בפנים המבנה או הצנרת. זוהי שיטה שנחשבת ליעילה ולבטוחה בו זמנית, כאשר היא מונעת את הצורך בשבירה של קירות, מרצפות ותשתיות המבנה (כפי שהיה נהוג בעבר).

שירות חיוני אחר הוא צילום קווי ביוב, הנעשה אף הוא באמצעות ציוד מתקדם. חברות מהשורה הראשונה בתחום עשויות להשתמש בסיבים אופטיים, המאפשרים צילום מקיף של תוואי הצנרת בשלל קטרים, ובכך מהווים כלי חשוב נוסף לאיתור נזילות.

מכשירים נוספים שנכנסים פעמים רבות לתוך התמונה הם מכשירים אקוסטיים היעיל עד לעומק של כשלושה מטרים מתחת לפני הקרקע, מצלמת ביוב ועוד.

אז איך מתחילים?

הצעד החשוב ביותר שתוכלו לחשוב עליו, בדרך לאיתור המוצלח של הנזילה, הוא ליצור קשר עם חברה בעלת ניסיון רב שנים בתחום. חברה שכזו תציע את מיטב השיטות והכלים לאיתור הנזילה, ובכך תוכל לספק ללקוחות בתום התהליך דו”ח מקיף המפרט בדיוק את מאפייני הבעיה והפתרונות האפשריים לה.

ייעוץ בוואטסאפ