עמוד הבית Services איתור נזילות בגז

איתור נזילות בגז

072-3308146

איתור נזילות הוא שירות חשוב שחייב להתבצע במבנים קיימים ובכל מצב שבו יש חשד לנזילה. המשמעות של נזילה היא מים שלא נמצאים בתוך צינורות והם יכולים להסב נזק רב למבנה, אם בצורת עובש שילך ויתפתח ואם, במקרים חמורים, עד לכדי התפוררות מוחלטת של הקירות.

כיום יש בשוק כמה וכמה דרכים שבאמצעותן אפשר לאתר נזילות בתוך הקירות או מתחת לרצפה, זאת בלי לגרום לנזק או לשבור קירות או מרצפות. איתור נזילות בגז הוא שירות מתקדם שמוצע למגוון רחב של לקוחות ויש באפשרותו לסייע רבות ולאתר נזילות ברמה גבוהה של דיוק ונוחות. חשוב לשם כך למצוא אנשי מקצוע מובילים ומנוסים בתחום.

למה לאתר נזילות בגז ולא באמצעות מצלמה תרמית?

חשוב להדגיש ששירותי איתור נזילה באמצעות גז או מצלמה תרמית לא עדיפים זה על פני זה ובעולם המקצועי של איתור נזילות יש חשיבות מתי בוחרים באפשרות זו ומתי באפשרות השנייה. באופן כללי אפשר לומר שאיתור הנזילה על ידי שימוש בגז מתאים ונוח יותר לביצוע כאשר מדובר בצנרת שממוקמת מחוץ לבית – בגינה או בצינורות תשתית מרכזיים.

במקום שנחשד שיש בו נזילה מרוקנים תחילה את הצנרת מהמים שבה ומזרימים פנימה תערובת של גזים ידידותיים ולא רעילים. בעזרת חיישנים מבחוץ אפשר לעקוב אחר התקדמות הגז בצנרת וכך לאתר את המיקום שבו הייתה נזילה.

מתי כדאי להעדיף איתור נזילות באמצעות גז?

היתרון המובהק של איתור נזילות בגז הוא שיהיה ניתן לאתר נזילות בעומק של עד 12 מטר בתוך האדמה. בשונה ממכשירים אחרים שמיועדים לאיתור נזילות בעומק של כמה מטרים בלבד. נהוג לבחור באפשרות הזאת כאשר המצלמה התרמית לא מצליחה לאתר את הנזילה.

יכולות להיות סיבות שונות שבגינן המצלמה הטרמית לא תאתר את הנזילה. במקרה כזה עושים שימוש באופציה של איתור נזילות בגז שמביאה אחוזי הצלחה גבוהים יותר.

כיום מרבית הפעולות שתבצעו יהיו פעולות עם אחוזי הצלחה גבוהים לעומת האחרות. אך עדיין איתור נזילה בגז מאפשר להפוך את סימני השאלה לסימני קריאה ברורים.

יש כאלה שמראש מעדיפים לבחור באפשרות הזאת כדי למנוע בדיקות סרק שעשויות לא להוליד דבר. בחלק מהמקרים רצוי לפנות ישר לאפשרות הכי רצינית זאת שתיתן תשובות חד משמעיות.

איתור נזילות בגז: חדר האמבטיה

כאשר אנחנו מדברים על איתור נזילות בגז אנו מדברים על הדרך היעילה ביותר לאתר נזילות בחדר האמבטיה. חלל האמבטיה נחשב לחלל "מועד לפורענות" מאחר וברוב המקרים הוא יהיה החלל הראשון אשר יסבול מנזילות בבית וזה שיגיב בצורה הכי דרמטית מאחר ומדובר בחלל בעל כמות לחות גבוהה מן שאר הבית. 

מה היתרונות של איתור נזילות בגז?

לאיתור נזילות מים בעזרת גז ישנן יתרונות רבים, מדובר בשיטה מתקדמת המאפשרת למומחה לאיתור נזילות לזהות באופן מדויק את מקור הנזילה. כאן תוכלו לקרוא על היתרונות המרכזיים של השיטה:

  • רגישות ורזולוציה גבוהה ומשופרת לדיוב מקסימלי של בדיקת נזילות.
  • יכולת לזהות דליפות חלשות כגדולות.
  • זמני בדיקה מהירים ויעילים
  • דיוק בדיקה שאינו תלוי בטמפרטורה
  • מפחית באופן משמעותי כשלים עקב דליפות שווא.

יש הבדל מהותי בשימוש בשתי השיטות. היתרון של איתור הנזילה באמצעות גז טמון במציאת המיקום המדויק של השבר או הסדק בצנרת שבגללו נוצרת הנזילה מלכתחילה. כאשר משתמשים במצלמה תרמית – המצלמה מאתרת את ריכוז המים, כלומר היא יכולה לאשר שהנזילה בכלל קיימת.

אך המצלמה תאתר את ריכוז המים ולא בהכרח אפשר יהיה דרך המצלמה לזהות היכן הסדק או השבר ואיפה צריך לבצע תיקון על מנת לעצור את הנזילה. השימוש במצלמה מתאים כאשר צריך לבחון אם יש או אין נזילה ולאחר מכן יהיה צורך בהחדרת הגז כדי לאתר את המיקום של הסדק.

אל תתעלמו – תטפלו בבעיה עוד היום

אנשים רבים נוטים להתעלם מן בעיות רטיבות ונזילות מאחר והן נראות להן בעיות קטנות שיחלפו מעצמן, לא מעט לקוחות אומרים: "טוב, זה לא משהו רציני. זה בטח יחלוף מעצמו עוד כמה ימים". מדובר במחשבה שגויה מן היסוד מאחר והזמן הטוב ביותר לטפל בנזילה היא כאשר היא עדיין בגדר "לא משהו רציני" ולפני שהיא הופכת למטרד אמיתי באמת אשר פוגע בצורה משמעותית באיכות החיים שלכם ועולה לכם לא מעט כסף לתיקון.

מה הם סוגי הנזילות השכיחים?

כאשר אנחנו מדברים על סוגי נזילות אנו רואים 2 סוגי נזילות עיקריים – נזילה סמויה ונזילה גלויה.

  • נזילה סמויה – נזילה סמויה כשמה כן היא הינה נזילה הסמויה מן העין, אנו לא רואים אותה אך לרוב אנו ניוודע עלייה דרך חשבון מים מפוצץ ו/או דרך הודעה מחברת המים על שימוש אשר חורג מן גדר הרגיל בהתאם לצריכה החודשית שלנו.
  • נזילה גלויה – נזילה גלויה הינה נזילה אשר אנו רואים אותה – קילופים בקירות, רטיבות בקירות, רטיבות ולחות מן מרצפות, טפטופים, עובש ועוד.

החשיבות של איתור הנזילה בהקדם האפשרי

כאמור, נזילה לא מבוקרת של מים יכולה להסב נזק רב למבנה ואם מדובר במבנה שמשמש למגורים – יכול להיגרם נזק לבריאותם של הדיירים בבית. העובש מתפתח ללא שליטה, הקיר נחלש ומתפורר, חלקים ממנו יכולים ליפול פנימה וגם לגרום ללכלוך וכמובן שהלחות שתיגרם בחדר אינה בריאה.

כאשר הנזילה לא מאותרת או לא מטופלת – היא מחלישה את הקיר ויש בכך סכנה של ממש להתפוררות הקיר ונפילה שלו, מה שיעמיד בסכנה אמיתית את המבנה כולו. מכאן שברגע שמתעורר החשד לנזילה – חשוב לטפל בה כמה שיותר מהר בעזרת אנשי מקצוע בעלי ציוד מתקדם וכך לפתור את הבעיה ללא עיכובים.

כיצד מבצעים איתור נזילות בגז?

איתור נזילות על ידי גז מצריך שימוש במכשיר מיוחד שיודע לזהות דליפות גז מתוך הצנרת. ברגע שהמכשיר מזהה דליפת גז מהצנרת יהיה אפשר לדעת כי אכן ישנה נזילה.

לאחר מכן יהיה אפשר גם לבחון היכן בדיוק נמצאת הנזילה כדי שיהיה אפשר לפתור אותה. בהתחלה האינסטלטור מאתר את תוואי הצנרת הביתית כדי שיהיה אפשר לעקוב אחריה עם המכשיר.

לאחר מכן מרוקנים את הצנרת ממים, במקום מים מחדירים לצנרת גז מיוחד. לאחר החדרת הגז יהיה אפשר לעבור על תוואי הצנרת עם המכשיר כדי לאתר נזילות שונות.

אם לא יוצא גז מהצנרת משמעות הדבר היא שלא קיימת נזילה בכלל.

אם מאתרים את הגז שיוצא מהצנרת יהיה אפשר לדעת את המקום המדויק של הנזילה. עם איתור נזילות בגז תוכלו לפתור את הבעיה בהקדם מבלי לשבור את הראש.

איתור נזילות בגז הוא תהליך מורכב

אולי התיאור המילולי עשוי לגרום לכם לחשוב כי מדובר על פרוצדורה פשוטה. אך בפועל ריקון הצנרת ממים ומילוי של הצנרת בגז זוהי פרוצדורה שלוקחת זמן רב. מה שאומר שלא תמיד זוהי חייבת להיות הבחירה הראשונה שלכם.

האינסטלטורים מעדיפים לנסות לאתר את הנזילה קודם כל עם מצלמה טרמית. המצלמה הטרמית מצליחה לאתר נזילות בסיסיות, כאלה שמופיעות במרבית המקרים.

אם המצלמה הטרמית לא מזהה נזילה, יהיה אפשר לבצע איתור נזילות בגז. בסוף המטרה היא לא לסבך אתכם יתר על המידה בכל מה שנוגע לאיתור נזילות.

עם זאת חשוב שתקבלו תשובה חד משמעית שלא תגרום לכם לעשות בחירות שתתחרטו עליהן.

כמה עולה לאתר נזילות מים בגז?

סוגיית המחיר היא אחת מהסוגיות החשובות ביותר שמעסיקות את מרבית הלקוחות. כל אחד ירצה לדעת מהו המחירון של איתור נזילות בגז לפני שהוא מבצע את הפרוצדורה.

כמו שאמרנו לא מדובר על פרוצדורה פשוטה, הפרוצדורה הזאת יכולה לקחת זמן.

במרבית המקרים המחיר עשוי לנוע בין 1500 עד 2500 ש"ח עבור בדיקות רגילות. עם זאת ישנם מצבים שבהם המחיר יכול להרקיע כלפי מעלה עד לסכום של 4000 עד 5000 ש"ח.

אם קיבלתם הצעת מחיר גבוהה יהיה עליכם להבין את הסיבות שבגינן היא הגיעה לסכומים האלה. אם אין הצדקה אמיתית למחיר, תוכלו לעשות השוואת מחירים עם אינסטלטורים אחרים.

הכי חשוב שבסופו של יום תקבלו את הפתרון הנדרש לנזילות שמטרידות אתכם.

שירות מחיר
בדיקה סטנדרטית 1500 – 2500 ₪
בדיקה מורכבת 4000 – 5000 ₪

איתור נזילות באמצעות גז עם חברת תרמופלקס

הגיע הזמן לשים סוף לנזילות שמטרידות אתכם בכל פעם מחדש! אם לא תבצעו איתור מקיף בצנרת תמצאו את עצמכם חוזרים כל פעם לאותה הנקודה שבה אתם נמצאים כרגע.

אין דבר יותר מתסכל מאשר לראות את הנזילות מופיעות פעם אחר פעם ללא הפסקה. חברת תרמופלקס היא חברה מנוסה המתמחה באיתור נזילות בכל סוגי הצנרת ומכל מיני סיבות אפשריות.

החברה משתמשת בגז על מנת לאתר נזילות בצנרת עמוקה בתוך האדמה. המכשור המתקדם של החברה יאפשר לקבל תשובות ברורות שלא משתמעות לשתי פנים.

לאחר מכן הצוות של החברה ידע מה נכון לעשות כדי לטפל באותה נזילה. עם חברת תרמופלקס לא תמצאו את עצמכם חוזרים שוב לאותה נקודה בעתיד.

מה אתם צריכים לעשות? רק להזמין את המומחים של החברה לביצוע איתור נזילות בגז.

 

למה אנחנו?
אייקון שעון
שירות 24/7
אייקון אדם רץ
שירות מהיום להיום
אייקון מנעול
כל סוגי מנעולים
שאלות נפוצות
כמה עולה השירות של איתור נזילות?

המחיר שלנו מתחשב בעומק הבעיה והצורך בטכנולוגיה ובשעות עבודה.

נזילה בחצר הדירה שונה מאיתור נזילה בבית.

ניתן לקבל מחיר בייעוץ ראשוני והיכרות ללא התחייבות.

האם איתור הנזילה נעשה באמצעות מצלמה טרמית?

כן הבדיקה נעשית ללא הרס הדירה באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת ביותר לאיתור נזילות.

האם ניתן לתקן באמצעותכם את האיתור נזילה?

חברת תרמופלקס מתמקדת באיתור הנזילות ומאמינה שהמיקוד שלנו מאפשר לנו במינימום זמן ועלויות לאתר את הנזילות ולהעניק שירות ללא תחרות.

מאמרים בנושא
לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 072-330-5266


    ייעוץ בוואטסאפ