עמוד הבית Services הסימנים לכך שיש נזילה ומה עושים?

הסימנים לכך שיש נזילה ומה עושים?

לייעוץ מקצועי ללא עלות 052-5422805

איתור נזילה בצנרת הינו השלב הראשון והקריטי ביותר בטיפול של נזילה סמויה. מכאן חשיבות הגילוי המוקדם של הנזילה, זאת על פי סימנים מקדימים, מעין תמרורי אזהרה שונים. כאן תוכלו לקרוא על הסימנים שיתריעו בפניכם כי ייתכן ויש נזילה בצנרת בביתכם, על הדרכים לאיתורה ועל חברה מקצועית שתאתר לכם את הנזילה באופן מקצועי ומיידי.

איתור נזילה בצנרת עם הטכנולוגיה מתקדמת

ציוד מתקדם

מדי בוקר אנו מתעוררים מוקדם, מתקלחים, אוכלים ויוצאים לדרכנו לקראת יום עבודה נוסף. על כך, עלינו לומר תודה ולהיות מאושרים. עם זאת, החיים מזמנים לנו הפתעות רבות הכוללות, בין היתר, את היווצרותן של נזילות. הסיבות לכך הן רבות. החל מנזילה חמורה ממכונת הכביסה או מברז המים, לחץ מים לא תקין בצנרת, צנרת שנשחקה, שורשי עצים שחדרו אל תוך הצנרת או שמא מדובר בסיבות אחרות – מדובר במצב לא פשוט המתרחש מדי יום ביומו.

עם זאת, נדגיש כי השנים האחרונות הביאו עמן התפתחויות טכנולוגיות מרשימות; התפתחויות אשר הביאו לכדי איתור יעיל ומדויק של נזילות מים. איתור נזילה יתבצע במגוון רב של שיטות: החל צילום קווי הצנרת ועד שימוש במצלמה טרמית – אין ספק שהטיפול הראוי נמצא מעבר לפינה.

כעת, כל שנותר לכם לעשות לפנות אל אנשי המקצוע שיסייעו לכם במלאכת איתור הנזילה בצנרת. בין אם באמצעות המלצות חיוביות או שמא על ידי סקירת הדפים העסקיים – חשוב לשתף פעולה עם בעל מקצוע אמין ומנוסה.

ישנם כמה סימנים בולטים יותר ובולטים פחות, אשר מעידים על כך שיש נזילה במבנה. אם תבחינו באחד מהסימנים האלה בזמן, ותזמינו צוות מקצועי לאיתור נזילות תמנעו נזקים רציניים השלכות מרחיקות לכת. הגורם החשוב ביותר בכל נזילה הוא איתורה מוקדם. הסימן הראשון והמוכר ביותר הוא כמובן שלוליות בבית, במיוחד מתחת לכיורים או על הרצפה, יכולים להיות אינדיקציה לכך שיש נזילה.

סימן נוסף הינו חשבון מים גבוה ללא הסבר מספק. במידה ולא הייתה לכם שום פעילות יוצאת דופן בביתכם, אך יש לכם חשבונות מים גבוהים מהרגיל, זה עלול להיות סימן לכך שיש נזילה רצינית בבית. סימן אחר הינו לחץ מים נמוך בברזים. כאשר אתם חווים לחץ מים נמוך אך קיימת הבטחה לאספקת מים, המשמעות היא שיש בעיה בברז הראשי או בצנרת ביתכם.

מה רצוי לדעת לגבי איתור נזילה בצנרת?

יש כמה דגשים שחשוב לשנן במקרה של איתור נזילה בצנרת מים. ראשית, שהמועד בו יתבצע האיתור עשוי בהחלט להשפיע על רמת המורכבות של פתרון הבעיה. כלל האצבע כאן הוא שאיתור מוקדם יכול להפוך לכם את החיים לפשוטים מכל הבחינות, לאפשר טיפול מהיר ויעיל בבעיה ולמנוע את הנזקים האפשריים של הנזילה בטווח הקצר והארוך: נזק לתשתיות המבנה, פגיעה בתכולת הדירה או אפילו נזקים בריאותיים לבני הבית (למשל עקב חשיפה ממושכת לעובש, המתפתח מטבע הדברים בתנאים של רטיבות). לכן מומלץ לבצע את בדיקת האיתור כשעולה חשד בסיסי ביותר לנזילה, או אפילו כצעד מונע או באופן תקופתי.

בשנים האחרונות, הטכנולוגיה בהחלט הגיעה לתחום ושינתה אותו לחלוטין. אם בשנים עברו לא היה מנוס מלבצע פגיעות מסוימות בתשתיות המבנה כדי לאתר נזילות מורכבות – שבירת קירות, הרמת מרצפות וכן הלאה – כיום יש אמצעים שיבצעו את העבודה בצורה יעילה מבלי שיהיה צורך להזיז ולו מרצפה אחת. מכשירים אלו מספקים תמונה לגבי המיקום האפשרי של הנזילה ברמת דיוק גבוהה, אפילו במצבים בהם היא נמצאת מתחת לתשתיות המבנה ובעומק של כמה מטרים.

אחד האתגרים הגדולים הוא להתאים את שיטת האיתור למאפייני המבנה ולפרמטרים נוספים. לכן דרושה חברה שמכירה את התחום כמו את כף ידה ומחזיקה בכל אמצעי האיתור המתקדמים. הניסיון של אנשיה יאפשר לדעת מהי שיטת האיתור המתאימה ביותר במקרה נתון, מה שעשוי לחסוך זמן ועלויות בדרך לאבחון המדויק.

עוברים בקרוב לבית חדש? גרים בדירה ישנה? כך או כך, ישנה חשיבות רבה לצנרת העובדת כראוי. עם זאת, רבים מאתנו נאלצים להתמודד עם נזילות בשל תקלה בצנרת המבנה. את ההשלכות לנזילה ניתן לזהות במגוון דרכים: החל מגוון שונה ברצפה, חשבון מים שלפתע גדל ואף הופעתם של סדקים – סימנים אלו ואחרים מצביעים על קיומה של נזילה בצנרת בשלבים יחסית מוקדמים. הסיבות המביאות להיווצרותה של נזילה בצנרת הן רבות. נבדוק את חלקן כעת:

  • בלאי – בדומה למוצרים רבים אחרים, גם הצנרת סובלת מבלאי. בין אם מדובר באבנית או בפגעי זמן אחרים – יש לבצע תחזוקה שטופת של הצנרת על מנת לזהות האם היא תקינה או שמא היא סובלת מבלאי.
  • שורשים – אמנם הם תורמים רבות לאווירה נעימה וירוקה ברחובות העיר, יש ביכולתם של שיחים ועצים להכות שורש – ולחדור אל תוך הצנרת. עקב כך, נוצרים נזקים לטווח הקצר והרחוק כאחד במערכת חשובה זו.
  • טמפרטורה – שינויים בטמפרטורה, בין אם בשל שינויי מזג האוויר או סיבות אחרות, יכולים להשפיע רבות על המתכת ממנה עשויה הצנרת. בשל הרגישות לשינויים אלו, ייווצרו נזקים לצנרת.

איתור נזילות בצנרת תת קרקעית

ניתן לאתר נזילת בצנרת תת קרקעית באמצעות מכשור טכנולוגי אשר מאפשר לנו לזהות את מיקומה המדויק של הנזילה, מבלי צורך להרוס את המבנה כלל. שני האמצעים המרכזיים של איתור נזילת מים בצנרת הם: האחד הוא מצלמה תרמית אשר פועלת באמצעות אינפרא אדום ומזהה שינויים בטמפרטורה.

האמצעי השני הינו צילום קווי ביוב. באמצעות צילום קווי ביוב ניתן לאתר נזילות, תקלות בקו הביוב, שחיקה של הצנרת וכו'. את הצילום יבצעו באמצעות סיב אופטי מתקדם שיעניק מידע משמעותי על מצב הצנרת ללא קדיחות והרס.

גילוי נזילות בצנרת עם תרמופלקס

תרמופלקס הינה חברה מקצועית ואמינה לאיתור מדויק של נזילות בצנרת או בכל מקום אחר בבית. החברה מספקת ללקוחותיה שירותי סריקה תרמוגרפית ואיתור נזילות באמצעות המכשור המתקדם ביותר, זאת תוך שירות לקוחות אגיב וזמין. העובדים בחברה מבינים את המשמעות שיש בגילוי מוקדם ולכן הם לוקחים כל פנייה שלכם ברצינות רבה, ויחתרו להגיע לפתרון במהירות האפשרית.

למידע נוסף ותיאום בדיקה בביתכם חייגו אלינו עכשיו למספר הטלפון 054-5426020 ונשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.

למה אנחנו?
אייקון שעון
שירות 24/7
אייקון אדם רץ
שירות מהיום להיום
אייקון מנעול
כל סוגי מנעולים
שאלות נפוצות
כמה עולה השירות של איתור נזילות?

המחיר שלנו מתחשב בעומק הבעיה והצורך בטכנולוגיה ובשעות עבודה.

נזילה בחצר הדירה שונה מאיתור נזילה בבית.

ניתן לקבל מחיר בייעוץ ראשוני והיכרות ללא התחייבות.

האם איתור הנזילה נעשה באמצעות מצלמה טרמית?

כן הבדיקה נעשית ללא הרס הדירה באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת ביותר לאיתור נזילות.

האם ניתן לתקן באמצעותכם את האיתור נזילה?

חברת תרמופלקס מתמקדת באיתור הנזילות ומאמינה שהמיקוד שלנו מאפשר לנו במינימום זמן ועלויות לאתר את הנזילות ולהעניק שירות ללא תחרות.

מאמרים בנושא
לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 052-5422805


    ייעוץ בוואטסאפ