עמוד הבית Services איתור נזילות בחצר הבית

איתור נזילות בחצר הבית

052-5422805

הבתים שלנו בנויים בצורה כזאת שהתשתיות ממוקמות מתחת לרצפה או מאחורי הקירות, והן סמויות מן העין. כמו בכל מערכת, גם במערכת התשתיות ישנן לעתים תקלות שעלולות להביא לנזילות מים. נזילות מים הן מסוכנות למבנה ולבריאותם של בני הבית, הן גורמות לנזקים גדולים וגם לעובש שלא בריא לנו לנשום אותו. עם הפיתוחים הטכנולוגיים שיש היום יש אפשרות לגילוי נזילות נסתרות ללא הרס של המבנה, ולהבין לפתרונן בהקדם.

איתור נזילות בחצר הבית

על מנת לבצע איתור נזילות בחצר יש צורך בצוות מקצועי ומיומן בשילוב של מכשור מתקדם, מכשיר אקוסטי או מכשיר גז. לשני המכשירים האלה יש יתרונות וחסרונות, ולכן במקרים שמכשיר אחד לא יעבוד, יבוצע איתור באמצעות המכשיר השני. המכשור מאפשר לאנשי המקצוע לדייק את האבחון ולהביא לתיקון מידי.

טיפול בנזילות סמויות בקירות

כלל האצבע עם נזילות, בחצר הבית כמו בכל מקום אחר, הוא שככל שמגלים אותן מוקדם יותר כך הטיפול נעשה פשוט יותר וניתן למנוע את הנזקים הנובעים מהנזילה. במילים אחרות: אם אתם מחכים לסימנים הפיזיים המובהקים של הנזילה, דוגמת כתמי מים עזים או היווצרות עובש, אתם עלולים לגלות שהחיים שלכם נעשים מורכבים יותר. הם נוטים להופיע כאשר מדובר בנזילה שאינה מטופלת או כזו שהיא מראש בדרגת חומרה גבוהה, ולכן המתנה להם עלולה להיות שגויה. המפתח לכן הוא טיפול בנזילות סמויות בקירות, וניתן לעשות זאת באמצעות איתור מהיר ומדויק של הנזילה בשלבים הראשונים שלה.

בחלק גדול מהמקרים, מעוניינים לאתר את מקור הנזילה כאשר מבחינים בסימנים הראשוניים ביותר שלה. באחרים, ניתן ואף מומלץ לבצע אחת לכמה שנים בדיקה מקיפה של תשתיות המבנה, שאיתור נזילות הוא חלק בלתי נפרד ממנה, בין השאר במטרה לאתר בלאי והתיישנות של תשתיות המבנה, בעיות איטום (שנפוצות מאוד בישראל), התקנה שאינה מקצועית של תשתיות האינסטלציה וכן הלאה. יש שימליצו לבצע את הבדיקה לפני שעוברים להתגורר בדירה, אפילו במקרה של דירה חדשה, כדי לקבל שקט נפשי ואולי אף פתרון של הבעיה. אם רוכשים דירה ומגלים בה נזילה קיימת, אפשר בהחלט לדרוש מבעלי הנכס לטפל בה לפני המעבר, או לחלופין לגלם אותה במחיר הנכס.

לאחר שהבנתם את החשיבות של איתור נזילות סמויות בקירות, עולה השאלה מהי הדרך הנכונה לעשות את זה. איתור יעיל של הנזילה הוא משימה למקצוענים בלבד, ודורשת ידע מקצועי, ניסיון רב שנים וציוד מתאים. איתור נזילות בקירות המבנה, הן החיצוניים והן הפנימיים, צריך להכניס לתמונה את “שחקני החיזוק” – כל אותם אמצעי איתור נזילות מתקדמים, נחלתם של חברות מתקדמות הפועלות בשדה המשחק. זה מתחיל עם מצלמה טרמית, הנחשבת ככל הנראה לאמצעי האיתור הנפוץ ביותר כיום, ונמשך עם מכשור מתקדם אחר: מכשור אקוסטי המאתר את הנזילה על פי רעשי המים, גז ידידותי המוחדר לצנרת ומאפשר ללמוד על הנזילה דרך הבדלי הלחצים ועוד. היצע המוצרים בתחום רק עולה משנה לשנה, מה גם שהם משתפרים בדרגת האיכות שלהם.

השורה התחתונה היא שאיתור נזילות בדרכים אלה יכול להיות מהיר ויעיל יותר, ובמצבים מסוימים להתבצע תוך דקות ספורות. זאת כמובן להבדיל מהתרחיש בו שוברים קירות כדי לנסות ולאתר את מקור הנזילה, כפי שהיה נהוג קודם לכן או כמו שאולי מתרחש כאשר פונים לבעל מקצוע שאינו מהשורה הראשונה בתחום. איתור בצורה זו טומן בחובו עלויות גבוהות וגם מאמצים לא מבוטלים הנדרשים על מנת להשיב את המצב לקדמותו. עובדה זו מקשה מאוד על בעלי הנכס במסע שלהם לעבר החזרה לשיגרה.

יש לציין שחברה הבקיאה בתחום תוכל לא רק לבצע את האיתור של הנזילה הסמויה בצורה יעילה, אלא גם להציע פתרונות יעילים לטיפול בבעיית הרטיבות או בנזילה עצמה. בכך מקלים על הלקוחות וחוסכים להם זמן ומאמצים רבים.

איתור נזילה בחצר בעזרת מצלמה טרמית

לא צריך להיות מומחה לתחום כדי לדעת שמצלמה תרמית היא אחד האמצעים הנפוצים והיעילים ביותר לאיתור נזילות. יש מקרים בהם היא עושה עבודה יעילה גם בכל הנוגע לאיתור נזילות בחצר הבית, אם כי למצלמה קיימים כמה חסרונות שעלולים להקשות עליה לעשות זאת.

המצלמה מגיעה לרוב לעומק של כמה סנטימטרים מתחת לפני השטח, ולכן ייתכן מאוד שהיא לא תאפשר תמונת מצב עמוקה ומדויקת מספיק של הנעשה בחצר הבית. עקב כך, ניתן לומר שהמצלמה הטרמית משמשת יותר בתוך הבית ופחות בחלל הנמצא מחוצה לו.

איתור נזילות באמצעות מכשיר אקוסטי

אחת הטכנולוגיות המתקדמות של איתור נזילות סמויות הינו מכשיר אקוסטי. מדובר במכשיר מתוחכם בעל חיישנים המזהים גלי קול ובאמצעותם מאתרים את מיקום נזילת המים. איך הם עושים את זה? נזילת מים יוצרת רעש שאותו המכשיר מזהה, ויודע לדווח במדויק מאין מגיע מקור השמע. בדרך זו אפשר למעשה ללמוד על מיקום הנזילה האפשרי מבלי שיש צורך ולשבור קירות או להרים מרצפות.

כמו במקרה של מצלמה טרמית, גם כאן ייתכן מצב בו המכשור האקוסטי לא יוכל לספק תמונה חד משמעית ויעילה מספיק. במקרים של נזילות חלשות יותר אשר לא מפיקות צלילים שהמכשיר יכול לזהות, היעילות שלו תרד בצורה משמעותית. במצבים אלו נאתר נזילות באמצעות מכשיר גז.

איתור נזילות באמצעות מכשיר גז

מכשיר גז הינו חיישן הפועל באמצעות גז חנקן, כאשר נאתר נזילה באמצעות המכשיר תחילה נצטרך לרוקן את מערכת המים ממים באמצעות אינסטלטור. לאחר שהמערכת תתרוקן נזרים לתוכה את הגז ביחד עם חיישן מיוחד לאיתור גזים. זה יעבוד בצורה כזאת שבמקום בו יש נזילה וסדק בצנרת שם הגז ידלוף החוצה, והחיישן יזהה את מיקום דליפת הגז.

מדובר במכשיר רק עוצמה שיכול להגיע לעומק של לא פחות מ-12 מטרים מתחת לאדמה, מה שהופך אותו לפתרון מצוין במקרה בו דרוש איתור נזילות בגינה הנחשבות למורכבות בכל קנה מידה. חשוב לציין שהגז בו נעשה שימוש במסגרת הבדיקה הוא ידידותית לחלוטין לאדם ולסביבה, כך שניתן להשתמש בשיטה זו ללא חשש.

איתור נזילות בחצר עם תרמופלקס

כפי שראיתם מהסקירה שהובאה כאן, קיימות כמה שיטות עיקריות של איתור נזילה בחצר. כדי לדעת מראש במה הכי כדאי להשתמש במקרה נתון חברות הפועלות בתחום צריכות לגייס את מלוא הידע והניסיון שלהם, מכיוון שלכל נזילה או חצר יש חוקים משלה. פתרון מצוין בחצר אחת עשוי להיות חסר תועלת בעליל בגינה אחרת.

תרמופלקס הינה החברה המובילה בישראל בתחום איתור נזילות מים. החברה הוקמה על ידי מומחה לאיתור נזילות סער פלקס לפני למעלה מ-10 שנים. החברה שמה דגש על מקצועיות ואמינות, ומתן מענה מידי ואישי לכל לקוחותיה. כל זאת מתוך הבנת המשמעויות וההשלכות שנזילות סמויות עלולות לגרום למבנה, ולכיס שלכם. גילוי ואיתור במדויק בהקדם האפשרי יחסוך לכם עד מאות אלפי שקלים.

לפרטים נוספים ותיאום בדיקה אצלכם בבית חייגו עכשיו למספר 054-5422805 ונשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.

למה אנחנו?
אייקון שעון
שירות 24/7
אייקון אדם רץ
שירות מהיום להיום
אייקון מנעול
כל סוגי מנעולים
שאלות נפוצות
כמה עולה השירות של איתור נזילות?

המחיר שלנו מתחשב בעומק הבעיה והצורך בטכנולוגיה ובשעות עבודה.

נזילה בחצר הדירה שונה מאיתור נזילה בבית.

ניתן לקבל מחיר בייעוץ ראשוני והיכרות ללא התחייבות.

האם איתור הנזילה נעשה באמצעות מצלמה טרמית?

כן הבדיקה נעשית ללא הרס הדירה באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת ביותר לאיתור נזילות.

האם ניתן לתקן באמצעותכם את האיתור נזילה?

חברת תרמופלקס מתמקדת באיתור הנזילות ומאמינה שהמיקוד שלנו מאפשר לנו במינימום זמן ועלויות לאתר את הנזילות ולהעניק שירות ללא תחרות.

מאמרים בנושא
לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 052-5422805


    ייעוץ בוואטסאפ