עמוד הבית בלוג רטיבות בקיר פנימי מה צריך לעשות?
רטיבות בקיר פנימי מה צריך לעשות?
שתף
14 ספט 2020

רטיבות בקיר פנימי יכולה להתרחש בכל בית, ללא כל התראה מוקדמת. חשוב שתבינו כי זה לא משנה אם אתם מתגוררים בדירה חדשה או בדירה ישנה. כך שעליכם להכיר את שלבי הפעולה הנכונים, שלבי הפעולה שיסייעו לכם להתמודד עם הרטיבות. כך שתוכלו להחזיר את הקיר למצבו הקודם, ובו בזמן תדאגו כי לא יהיה נזק נוסף. כי כל נזק בקירות של הבית עלול להיות נזק מאוד משמעותי. 

אל תתעלמו מרטיבות בקירות

לא מעט אנשים נוטים להתעלם מרטיבות בקירות, אותם אנשים סבורים כי לא מדובר על עניין רציני. אם מופיעים סימני רטיבות על הקירות, ככל הנראה יש לכך סיבה מוצדקת. לכן אתם לא יכולים להתעלם מסימני הרטיבות, כי במקרה כזה הנזק רק צפוי להחמיר. מוטב כי תעשו כל מה שנדרש בכדי לוודא כי לא מדובר על עניין רציני. כך תוכלו לישון בשקט בלילה, ולדעת כי לא הזנחת את המצב הזה.

הזעיקו איש מקצוע לצורך איתור הנזילה

לרוב כאשר מופיעה רטיבות בקיר פנימי, הסיבה לכך היא שישנה נזילה מאחורי הקירות. לכן בכדי שתוכלו לדעת מהיכן מגיעה הנזילה, עליכם להזעיק איש מקצוע בתחום איתור נזילות. פעולת האיתור היא פעולה חשובה במיוחד, פעולה שבאמצעותה יהיה ניתן לטפל בנזילה ביעילות. לכן אל תתפשרו על אנשי המקצוע שאותם תזעיקו אליכם לבית. מוטב כי תזמינו רק אנשי מקצוע מיומנים שאתם סומכים עליהם.

לא מצאתם נזילה? תנסו לאתר סיבה אחרת

במקרה שבו לא נמצאה נזילה, עליכם לנסות להבין מהי הסיבה לאותה רטיבות בקיר פנימי. יכולות להיות עוד מספר סיבות שבגינן יכולה להופיע רטיבות בקיר. כך שאתם לא יכולים לנוח על זרי הדפנה, עד שלא תדעו כי כל הסיבות האחרות תקינות. רק אחרי שתשללו את כל האפשרויות, תוכלו להבין כי אין לכם סיבה אמיתית לחשוש מאותה רטיבות. הרי כל רטיבות קטנה יכולה להביא איתה בלגן גדול מאוד בהמשך הדרך.

נמצאה נזילה? תתקנו אותה בהקדם

במקרה שבו כן נמצאה נזילה, עליכם כמובן לתקן אותה בהקדם בכדי שהמצב לא יחמיר. כל זמן שבו הנזילה נותרת בעינה, הוא זמן שבו היא יכולה להסב נזק גדול יותר. הרטיבות היא רק דוגמה קטנה לנזק שנזילה אחת יכולה לעשות לקירות הבית. כך שמיד לאחר איתור הנזילה, יהיה עליכם לוודא כי היא מתוקנת כמו שצריך על ידי איש מקצוע מיומן.

תהיו עם יד על הדופק כל הזמן!

אותה רטיבות בקיר פנימי הייתה סימן לכך שמסתתרת לה בעיה מאחורי הקירות. בין אם מדובר על נזילה או על כל עניין אחר שבגינו הגיעה גם אותה רטיבות. לכן מחובתכם כעת להיות עם יד על הדופק כל הזמן, ולוודא כי לא מסתתרות להן בעיות נוספות. כי כמו שכבר הבנתם כל בעיה קטנה יכולה להביא איתה נזק לא קטן בכלל. 

ייעוץ בוואטסאפ