עמוד הבית בלוג מה עושים במקרה של רטיבות מעל לפאנלים?
מה עושים במקרה של רטיבות מעל לפאנלים?
שתף
02 ספט 2021

זו יכולה להיות דירה בבניין או דירת קרקע ועדיין לספר לכם על יותר ויותר אנשים המתלוננים על קילופים מעל פנלים שנמצאים מעל הריצוף עצמו של ה קירות. 

כאשר קיים חשד ולו סביר כי יש רטיבות מעל לפאנלים רצוי לומר שהבעיה ברוב המקרים תהיה בשל חוסר איטום נכון ואז הבעיה מתחלקת לשניים. אחת עוסקת במקור הרטיבות והליך איתור רטיבות ואילו האחרת עוסקת ברצון למגר את הנזק הקיים. 

זקוקים לעזרה? רוצים לשים סוף למראה המדאיג ולריחות הלא נעימים בבית? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על הגורמים לרטיבות ובין היתר לנזק "הקוסמטי" שנגרם גם לפאנלים שלכם. 

מתי זה קורה ואיך מזהים רטיבות קשה מעל לפאנלים? 

מבין כל המקומות שבהם הרטיבות גלויה או סמויה אחד המקומות שהכי קשה "לעלות על זה" ומצריך איתור נזילות זה עניין הנזילה על הפנלים. כאמור, כשיש נזילות מהסוג הנ"ל לא תמיד אפשר לאתר את זה בפרט אם זו בסך הכול דירה די חדשה. 

אז מה עושים? איך מבצעים איתור נזילות כך שהנזילה תפסיק לפגוע בפנלים ובסופו של דבר תגרום לירידת ערך של הנכס?  במקרים הנ"ל כל מה שאדם שנקלע למצב הזה צריך זה איתור נזילות אבל הפעם באמצעות ציוד מתקדם, ידע מקדים ובעיקר אפשרות לזהות את כל הסיבות לרבות ליקויי בנייה שגמרו לבעיה מלכתחילה. 

שלא בדומה למקרים אחרים, רטיבות שכזו מגיעה בצורה של כתמים, לעיתים יש גם עובש, נפיחות, סדק ואילו קילופים.

 אם לאחרונה סיידרתם או נכנסתם לדירה חדשה, ספק אם תעלו על הבעיה היות שהיא מוסרת עם סיד וצבע. מאידך גיסא, כאשר נכנסים לעובי הקורה ולא מזלזלים בחשד הסביר, מזמינים ישירות מאתר נזילות ומגלים את זה בקלות באמצעות בדיקה מקדימה ומקצועית. 

איך מטפלים ברטיבות שמקורה מעל לפנלים? 

אז אולי יש מקרים שבהם הרטיבות לא תהיה בעייתית ויהיה אפשר לגלות אותה במהירות, מאידך גיסא יש בהחלט מקרים שבהם הרטיבות תהיה סמויה וכדוגמת רטיבות מעל לפנלים לא תתאפשר היות שמקורה יהיה בפיצוץ שאינו נראה לעין ונוצר בשל עבודת איטום מרושלת או חומרי איטום שאינם חזקים דיה. 

כאמור, אפשר לזהות את סימני הנזילה באופן עצמאי, אבל לרוב זה יהיה כשל גמור היות שבמקומות הנסתרים יותר לא יהיה מנוס או אז יידרש מכם לפנות ישירות אל נותן שירות שמחזיק בידיו מצלמה תרמית, אקדח תרמו לייזר וכל מה שנדרש כדי "לשים את היד" בצורה מדויקת על הנזילה. 

בסיכומו של דבר יש להתייחס לכל הסימנים ולא לזנוח את זה בין שאתם גרים בדירה ובין שאתם בדיוק מנסים לרכוש נכס חדש שנראה מדהים אבל לא מודעים לרטיבות הסמויה שאם לא תטופל עלולה להפתיע אתכם בהמשך ולא בהיבט החיובי של המילה. 

ייעוץ בוואטסאפ