עמוד הבית בלוג איתור נזילת מים בקיר – מה חשוב לדעת
איתור נזילת מים בקיר – מה חשוב לדעת
שתף
14 ספט 2020

אחד מהמצבים הכי מתסכלים הוא מצב שבו אתם מגלים רטיבות באחד הקירות בבית. אך קחו בחשבון כי מדובר על מצב מאוד שכיח, וככל הנראה תאלצו להתמודד לא פעם עם רטיבות. השאלה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא איך תוכלו להתמודד עם איתור נזילות מים בקיר בצורה הכי טובה. אנו נציג בפניכם את כל האלמנטים שאתם מוכרחים לדעת על הנושא הספציפי הזה.

כיצד ניתן לדעת שיש נזילה מאחורי הקיר?

יש מספר דרכים שבאמצעותם תוכלו לשער כי מסתתרת לה נזילה מאחורי אחד הקירות. סימני רטיבות הם ללא ספק הסממן הכי מובהק שתוכלו לשים אליו לב. אך גם חשבון מים מופרז יכול להיות טריגר לכך שככל הנראה ישנה נזילה. במקרה שבו אתם פוגשים את אחד מהסימנים הללו יהיה עליכם לבצע איתור נזילות מים בקיר.

כיצד בוחרים איש מקצוע לצורך איתור נזילות מים בקיר?

  • חשוב מאוד שתוודאו כי איש המקצוע שמגיע אליכם משתמש בציוד מתקדם. בזכות ציוד מתקדם יהיה ניתן לאתר נזילות עם מינימום נזק ועם מקסימום תועלת. אם איש המקצוע לא ישתמש בציוד מתקדם, יהיה מאוד קשה לאתר נזילות חדשות. כך שמוטב שתוודאו את זה מראש.
  • הניסיון והוותק של איש המקצוע שמולו תעבדו הם חשובים מאוד להצלחת התהליך. איש מקצוע מנוסה יוכל לאתר את הנזילה בקלות, והוא גם ידע בדיוק כיצד לתקן אותה. איש מקצוע שאין לו ניסיון בתחום, יתקשה מאוד לאתר את הנזילות. שלא נדבר על כך שהוא לא ידע כיצד לתקן אותם על הצד הטוב ביותר.
  • קחו בחשבון כי איתור נזילות מים בקיר חייב להתבצע בשיא המהירות. לכן מוטב שתבחרו איש מקצוע שיהיה זמין לספק לכם שירות באופן מידיי. אל תבחרו איש מקצוע שלא יוכל להגיע אליכם מיד לצורך איתור הנזילה.

האם איתור נזילות מים בקיר הוא אמין?

כל עוד האיתור מתבצע על ידי איש מקצוע מיומן שמשתמש בציוד מתקדם – אין לכם ממה לחשוש. ברוב המקרים בכדי לאתר נזילות מאחורי קירות יהיה צורך להשתמש במצלמה טרמית. בשונה מאלמנטים אחרים מצלמה טרמית מציעה את מידת היעילות הכי גבוהה שיש. היא יודעת לזהות את מקור הנזילה, ובו בזמן גם לא תצריך להרוס את הקירות של הבית.

תוך כמה זמן ניתן לאתר נזילה מאחורי קיר?

החדשות הטובות הן שאם תבחרו את האנשים הנכונים, איתור נזילות מים  לא אמור לקחת זמן רב. ברוב המקרים מדובר על תהליך שאמור להסתיים בתוך כמה דקות, כאשר איש המקצוע יסרוק את הקירות. אך ההמלצה היא לסרוק את כל החלל שבו נמצאה הרטיבות, בכדי שתוכלו להיות בטוחים שלא מסתתרות להן עוד נזילות. בפעם אחת מוטב לטפל בכל הנזילות, כך תוכלו להיות רגועים יותר. 

ייעוץ בוואטסאפ