עמוד הבית בלוג רטיבות בקיר חיצוני – הסיבה שזה קורה
רטיבות בקיר חיצוני – הסיבה שזה קורה
שתף
14 ספט 2020

רטיבות בקיר חיצוני, עקב מי גשמים או בשל סיבות אחרות, יוצרת נזק אסתטי למבנה לצד סיכונים נוספים. חוששים מההשפעות של הרטיבות על דיירי הבית? מעוניינים לתחזק את קירות המבנה לקראת החורף הקרב ובא? שיתוף פעולה עם חברת תרמופלקס יענה על מטרות אלו: הניסיון הרב בתחום כמו גם שימוש בציוד המתקדם ביותר יבטיח עבודה מקצועית ואמינה.

סיבות להיווצרות רטיבות בקיר חיצוני

עונת החורף מתקרבת ואתה מגיעים גשמי ברכה. אכן, ישראל זקוקה לגשמים אלו. עם זאת, הם מגיעים עם מחיר: הופעתה של רטיבות על קירות החיצוניים של הבית או של המשרד. יש לציין שרטיבות יכולה להופיע גם בשל סיבות אחרות, גלויות ונסתרות כאחד. למה הכוונה? ראשית, הופעתה של רטיבות על קיר חיצוני יכולה להגיע, למשל, עקב עבודת איטום רשלנית של גג המבנה או בשל היווצרותם של סדקים כתוצאה מיסודות או חיפויים שלא הונחו כראוי.

בנוסף, סימני רטיבות יכולים להיכנס דרך החלונות. במילים אחרות, חלונות רבים אינם בנויים כנדרש או אטומים מפני מי הגשמים. בשל כך, מומלץ להחליף חלונות ישנים אחרת יחדרו דרכם גשמים. במקביל, יש לתחזק כנדרש את החלונות ובכך למנוע כתמי רטיבות עתידיים.

לצד סיבות אלו ואחרות, גגות הם גורם נוסף בהיווצרותה של רטיבות בקירות החיצוניים. למה הכוונה? כאשר צינור מים, למשל, מתפוצץ מאחת הקומות מעליכם, ישנם סיכויים רבים שתופיע ירוקת ואף התקלפות משמעותית – וזאת, בשל ספיגת המים בקירות. בנוסף, איטום רשלני של קירות המבנה יכול להוביל לניקוז בעייתי ובשל כך ליצור ריכוז מים משמעותי – ובסופו של דבר גם לרטיבות בקירות החיצוניים.

כדי למנוע את היווצרותה של רטיבות, ניתן לבצע מספר פעולות: ראשית, חשוב לאוורר באופן קבוע את חדרי הבית או המשרד. בנוסף, מומלץ להפחית את השימוש בתנורי חימום כדי למנוע את היווצרותה של לחות.

לטפל בנזקי רטיבות

הופעתה של רטיבות על קירותיו החיצוניים של המבנה היא לא עניין של מה בכך: בין אם בשל טחב, מי גשמים או איטום לא מוקפד – יש להיערך בהתאם ולטפל בנזקי הרטיבות. זקוקים לסיוע מקצועי? חברת תרמופלקס, בבעלותו של סער פלקס, מאתר נזילות מקצועי תשמח להציע לכם מניסיונה העשיר בתחום זה וכמובן – לטפל במקצועיות בכל רטיבות ונזילה.

ייעוץ בוואטסאפ