עמוד הבית בלוג רטיבות בקיר חיצוני – הסיבה שזה קורה
רטיבות בקיר חיצוני – הסיבה שזה קורה
שתף
14 ספט 2020

יכולות להיות מגוון רחב של סיבות שיביאו אתכם למצב שבו תצטרכו להתמודד עם רטיבות בקיר חיצוני. החוכמה לרוב תהיה לדעת לזהות את הסיבות השונות, וכמובן לנסות לטפל בהן בהקדם האפשרי. כך תמנעו מצב שבו יופיעו רטיבויות שעלולות להסב נזק לדירה עצמה, נזק שתאלצו להתמודד איתו אחרי תיקון הנזילה. אז מהן הסיבות השכיחות ביותר להיווצרות של רטיבויות בקירות החיצוניים של הבית?

איטום חיצוני ליקוי יוביל לרטיבות

אחת מהסיבות השכיחות ביותר למצב של רטיבות בקיר חיצוני זה איטום חיצוני לקוי. במצב כזה כל הצטברות של מים עלולה לחלחל אל תוך קירות הבית. זה לא משנה אם מדובר על מי גשם או כל מים אחרים שמחלילים אל תוך הקירות. ככל שהאיטום יהיה פחות יעיל, כך מן הסתם יחלחלו יותר מים אל תוך הקירות ויביאו לרטיבות. כך שכדאי לבדוק מפעם לפעם את המצב של האיטום החיצוני בבניין.

רטיבות בקיר חיצוני בעקבות בלאי

קחו תמיד בחשבון כי ככל שהבית שלכם יהיה ישן יותר, כך צפויות להופיע יותר בעיות. לכן אם המבנה ישן, מעטפת הבידוד הופכת להיות הרבה פחות יעילה. במקרה כזה כל הצטברות של מים עלולה לחלחל בצורה יחסית פשוטה אל תוך הקירות. מדובר על עניין שהוא טבעי והגיוני מאוד, אך הוא מתרחש בבניינים שהם מאוד ישנים. כאלה שלא עברו שיפוץ או שדרוג בשנים האחרונות, דבר שנדיר מאוד למצוא.

מדוע חשוב לטפל ברטיבות בהקדם האפשרי?

אחרי שהכרתם את הסיבות השונות שבגינן נוצרת רטיבות בקיר חיצוני, כעת חשוב שתבינו מדוע אסור להתמהמה. כל זמן שבו הרטיבות נותרת בעינה, היא עשויה להסב הרבה יותר נזק מאשר היא עושה כרגע. המשמעות היא שאם לא תאתרו את המקור לרטיבות, המצב עשוי להחמיר בצורה משמעותית. פתאום אתם תבינו כי הרטיבות היא רק סממן ראשון למצבים אחרים, מצבים שיכולים להביא איתם לא מעט בעיות אחרות.

מי מוסמך להתמודד עם רטיבות בקיר חיצוני?

במקרה שבו גיליתם רטיבות באחד מהקירות החיצוניים, עליכם להזעיק מיד חברה המתמקצעת בתחום. מדובר על חברה אשר לא מציעה שירותי אינסטלציה רגילים, אלה חברה שמציעה שירותי איתור נזילות מתקדמים. כך תוכלו לדעת כי בקרוב מאוד חוסר הוודאות ייעלם, ואתם תוכלו לאתר את מקור הרטיבות. בין אם מדובר על נזילה או על איטום לקוי של המבנה שדורש תיקון מידיי. 

תזכרו כי באיתור נזילות אין מקום לספק!

במקרה שבו יש לכם ספק לגבי רטיבות, מוטב להזעיק מיד איש מקצוע שיבחן את המצב מקרוב. רטיבות בקיר חיצוני יכולה להיראות כלא מזיקה, אך בפועל היא הורסת את הקירות של הבית מבפנים. כך שאם לא תתמודדו איתה במהירות, בתוך זמן קצר אתם תאבדו את השליטה על הנזילה ועל הרטיבות.  

ייעוץ בוואטסאפ