עמוד הבית בלוג רטיבות בתקרה מהשכן – המדריך השלם לטיפול ברטיבות
רטיבות בתקרה מהשכן – המדריך השלם לטיפול ברטיבות
שתף
21 ספט 2022

רטיבות בתקרה היא בעיה נפוצה שפוקדת את רוב הבתים, אבל זה ממש לא אומר שצריך להשלים עם הבעיה הזאת. הנה כמה מהגורמים האפשריים לרטיבות בתקרה ומה ניתן לעשות כדי לתקן אותה, המדריך המקיף לבעיות בצנרת, רטיבות, איתור נזילות מים ומה שבין לבין. 

רגע לפני שמגישים תביעה נגד שכן שדירתו גורמת נזקי רטיבות, חשוב להבין כי נזילה מהשכן מצריכה תיקון במיידי. זאת, עוד לפני שתיגשו לעורך דין. קודם כל, בצעו גילוי נזילות מים עבור נזילה בתקרה מהשכן. ואם תצטרכו איתור נזילות באמצעות מצלמת אינפרה אדום, יהיה ניתן לאתר רטיבות בתקרה במיידי. מה חשוב לדעת בנושא? הנה המדריך המלא לפניכם, כך מאתרים ומטפלים בנזילות מים. 

מתי נצטרך איתור נזילות באמצעות מכשור? 

בין אם אתם צריכים איתור נזילות בגז או סריקה תרמוגרפית, קחו בחשבון כי איתור נזילות במצלמה תרמית וכן איתור באמצעות גז הם הפתרונות המומלצים ביותר בימינו. איתור רטיבות בד"כ נדרש מתוך הסיבה השכיחה ביותר לרטיבות בתקרה, שהיא נזילת צינורות ביוב. 

כמו כן, נזילות מים יכולות להיגרם גם כתוצאה מצינור שלא נאטם כראוי או מיכל אסלה דולף. ואם אתם חושדים שאולי יש בעיה מהצנרת של השכנים שלכם, יהיה חשוב להוכיח את זה מטעמי הביטוח שלכם. זאת, תוכלו לבדוק באמצעות מצלמות תרמיות לאיתור נזילות מים.

מהן מצלמות תרמיות לאיתור נזילות מים וכיצד פועלות?

מצלמות תרמיות הן סוג של מצלמה שיכולה לזהות נזילות מים במבנים, בתקרה, מתחת למרצפות ועוד שטחים אחרים. המכשירים האלו משתמשים בחיישן תרמי כדי לזהות נוכחות של מים, ואז שולחים התראה למשתמש בהם, שהוא מאתר נזילות המים, קבלן הביוב, השרברב וכולי. 

מצלמות תרמיות משמשות בתעשיות רבות, אך הן משמשות בעיקר לאיתור נזילות מים במבנים. בתוך כך, מצלמות תרמיות למעשה פועלות על ידי זיהוי החום של חפצים, שטחים או חומרים חמים יותר מסביבתם. לאחר מכן, המצלמה שולחת מידע זה למחשב אשר יוצר תמונה עם הפרשי טמפרטורה הנראים על צג המכשיר. 

למה חשוב לגלות נזילות מים בצורה מקצועית? 

חשוב להבין כי תביעה נגד שכן שדירתו גורמת נזקי רטיבות, מצריכה קודם כל איסוף ראיות. וליתר דיוק, נזילה מהשכן או נזילה בתקרה מהשכן מצריכה קודם כל  גילוי נזילות מים, איתור נזילות על ידי מצלמה תרמית או גז ובכללי, סיוע של אנשי מקצוע. 

זכרו, רטיבות בתקרה, אם אינה מתגלה על ידי צילום תרמי לאיתור נזילות – יכולה לגרום לנזקים רבים ושונים. אם לא מבצעים איתור נזילות בגז או באינפרה אדום, הנזילה יכולה להוביל להתפתחות עובש, ריח של טחב ואפילו נזקים מבניים. לכן, אם יש חשד לנזילת מים, בצעו סריקה תרמוגרפית,  איתור נזילות במצלמה תרמית או איתור רטיבות באמצעים אחרים. 

טיפ מאיתנו – השוואת מחירים לאיתור נזילת מים

בין אם אתם צריכים שירות איתור נזילות מים מסוג כזה או אחר, ההמלצה הכי נכונה שנוכל לתת לכם היא, להשוות מחירים בין אנשי מקצוע וסוגי שירותים שונים. ככה תוכלו לחסוך כסף וגם למצוא את נותני השירות הכי טובים באזור שלכם. 

ייעוץ בוואטסאפ