עמוד הבית בלוג מדוע מאתרים נזילות עם מצלמה טרמית
מדוע מאתרים נזילות עם מצלמה טרמית
שתף
11 אוק 2020

פיתוח המצלמה הטרמית הביא למהפכה בכל הקשור באיתור נזילות מים סמויות במבנים. המצלמות מאפשרות איתור קל ומהיר ללא הרס של המבנה, שלא כמו בעבר שעל מנת לאתר את מקורה של נזילה סמויה, היה חייב להרוס קירות או לשבור מרצפות כדי להגיע לצנרת.

כאן תוכלו לקרוא את כל המידע אודותיה של המצלמה הטרמית, כיצד מתבצע איתור נזילות באמצעותה, מה יעשה המאתר כאשר המצלמה לא תאתר את הנזילה, וגם על מאתר נזילות מקצועי מומלץ.

מה זה מצלמה טרמית?

מצלמה טרמית הינה מצלמה לאיתור נזילות מים, הפועלת באמצעות טכנולוגיית אינפרא אדום מתקדמת. המצלמה בעלת יכולת זיהוי ומדידה של שינוי טמפרטורה של עצמים. המצלמה מכילה מערכת אופטטית הממקדת את אנרגיית האינפרא האדום לגלאי.

מצלמות רבות משלבות תמונת אור עם תמונת אינפרא אדום, ומעניקה אפשרויות לשינוי עוצמת תמונת האור ותמונת האינפרא המתקבלת, על מנת לראות את הבעיה בצורה ברורה יותר, ולאתר אותה בקלות. מצלמה טרמית היא אחת הדרכים הנפוצות ביותר לזהות ולאתר את מקורן של נזילות מים סמויות.

כיצד מתבצע איתור נזילות במצלמה טרמית?

המצלמה הינה מרכיב חיוני בערכת הכלים של מאתר נזילות מקצועי, והיא משמשת לאיתור נזילות נסתרות בצינורות מים מתחת לרצפות, מאחורי בטון וקירות. המצלמה מזהה שינויי טמפרטורות, וכך למעשה היא יודעת לזהות את המיקום בו יש סדק בצנרת, ודולפות ממנו מים.

מהם היתרונות של מצלמה טרמית?

  • מזהה לחות בתקרות, גגות שטוחים, מאחורי קירות ומתחת לרצפות
  • סורקת שטחים גדולים במהירות
  • שיטת איתור נזילות מתקדמת ללא הרס או נזק לרכוש
  • מזהה שינוי טמפרטורה במבנה

מה עושים כשלא מצליחים לאתר באמצעות המצלמה?

לא תמיד המצלמה הטרמית תדע לזהות את מקור הנזילה מסיבות שונות. ולכן פותחו היום מכשירים לאיתור וגילוי נזילות סמויות, שהם מאתר נזילות יעשה שימוש במידה והמצלמה לא מספיקה. שני מכשירים מתקדמים ונפוצים לאיתור נזילות מים סמויות הם: מכשיר זיהוי בעזרת החדרת גז וגלאי המזהה את מקום דליפת הגז, וכך מאתר את מקור הנזילה.

המכשיר השני הינו איתור נזילות סמויות באמצעות גלי קול. מדובר במכשיר חדשני שפועל על טכנולוגיה המבוססת על זיהוי גלי קול. המכשיר בנוי ממיקרופונים זעירים בעלי רגישות מיוחדת, והם מנתרים את הקולות המופקים כתוצאה מנזילה.

מאתר נזילות מקצועי

סער פלקס מייסד חברת תרמופלקס הינו מאתר נזילות מקצועי עם ניסיון בתחום של למעלה מעשור. חברת תרמופלקס היא החברה המובילה בישראל בתחום איתור נזילות במצלמה טרמית, ובכל המכשור המתקדם הנחוץ. החברה מבינה את המשמעות האדירה שיש לאיתור נזילות בזמן, והנזקים האדירים שיכולים להיגרם למבנה כתוצאה ממנה.

לכן בחברת תרמופלקס שמים דגש על מתן מענה מהיר לפניות הלקוחות, וחתירה לאיתור הנזילות בהקדם האפשרי. החברה מספקת ללקוחותיה דוח מפורט עם כל ממצאי הבדיקה, כמו גם דרכים לפתרון.

לתיאום בדיקת איתור נזילות במצלמה טרמית חייגו למומחים של תרמופלקס במספר הטלפון 052-5422805

ייעוץ בוואטסאפ