עמוד הבית בלוג טיפול מידי ברטיבות למזעור נזקים
טיפול מידי ברטיבות למזעור נזקים
שתף
05 אוג 2021

אחת הבעיות הנפוצות ביותר בכל בית היא הנושא של רטיבות בקירות. רטיבות בקירות מתרחשת כמעט בכל בית בחלוף מספיק זמן, ולעיתים גם כמעט בכל מבנה, והבעיה היא כמעט בלתי נמנעת. הרטיבות פוקדת דיירים לא רק בדירות ישנות ומתקלפות, אלא גם בבתים חדשים, בהם הבנייה והאיטום לא נעשו ברמה הגבוהה ביותר. הרטיבות מגיעה כאשר יש לחות המקיפה את הקירות, אז היא מתחילה לחלחל אל פנים הבית, ואל החלקים הקרובים למעטפת הפנימית של הקיר, וקשה מאוד לעצור אותה. בדרך כלל, הרטיבות מתרחשת בעיקר במקלחת, אך יש הרבה מקרים של רטיבות בקירות הרחוקים מהמקלחת ומצינורות המים בבניין.

הסיבות לרטיבות בבית

הרטיבות יכולה להתרחש ממי גשמים, או בגלל נזילה בצנרת, והמצב יכול להתדרדר בצורה מהירה מאוד, ולייצר נזק של הרבה מאוד כסף. לכן, חייבים למהר. ההתמודדות עם רטיבות בקירות הבית היא קשה מאוד ומתחלקת לכמה חזיתות. ראשית, יש את עניין תקינות המבנה, שכן אף אחד לא רוצה שהקירות שלו ייחלשו עם הזמן. שנית, יש את עניין הנראות, שכן הכתמים הגדולים והמכוערים, משפיעים על הבית, ומתווספים לעובש ולריחות לא נעימים. שלישית, יש את נושא ההתמודדות מול השכנים. אנשים רבים מייצרים רטיבות בקומות שמעליהם או מתחתיהם, ואז נוצרים סכסוכים בין שכנים לגבי אופן ותשלום התיקון. הדבר היעיל ביותר שאפשר לעשות כדי לטפל בבעיה הוא לפנות לקבלת שירותי איתור רטיבות מקצועי על ידי איש מקצוע מנוסה, מיומן ואיכותי.

כמה דרכי טיפול שונות

יש כמה דרכים לטפל ברטיבות, כאשר הראשונה היא איתור הנזילה בעזרת מכשירים שונים. הדרך המוכרת והאיכותית ביותר היא באמצעות מצלמה תרמית לאיתור נזילות. איתור נזילות עם מצלמה תרמית הוא תהליך מורכב שנעשה בעזרת מצלמה מתוחכמת, אשר נכנסת אל תוך הקירות או אל מתחת לריצוף, ויודעת לזהות תנועת מים לפי טמפרטורות. המצלמה הזעירה והמתקדמת מגיעה למקומות שאף אחד לא יכול להגיע אליהם, תוך כדי שהיא מתקפלת ומתכוננת, ובסופו של תהליך, אפשר להבין בדיוק את המצב בתוך הקיר או מתחת לרצפה וכיצד צריך לפעול. בנוסף, אפשר לבצע פעולות של סריקה תרמוגרפית, איתור תוואי צינורות, אבחון חדירות מים מבעיית איטום, ושימוש במכשירים אקוסטיים שונים.

לשים את האצבע על הבעיה

רק לאחר שמבצעים איתור רטיבות בצורה מקצועית ויודעים לשים את האצבע על הבעיה, אפשר להתחיל לטפל בה. הפעולה המתבקשת היא פעולת ייבוש, שנעשית גם היא באמצעים טכנולוגיים שונים. בחלק מהמקרים, ייבוש פשוט יכול לעזור, אך במקרים אחרים ומורכבים יותר, יש צורך בשיפוץ מסיבי והחלפת מרצפות או צינורות, כדי לפתור את הבעיה. הכול מתחיל עם איתור נזילות מקצועי שיסייע להבין מה היא הבעיה, שכזכור, אי אפשר לראות אותה בבירור, לפני שנכנסים עם האמצעים הטכנולוגיים. ההתחלה והאיתור המהיר הם חשובים, ויביאו לפתרון מהיר יותר בסופו של דבר.

ייעוץ בוואטסאפ