עמוד הבית בלוג מה חשוב לדעת על איתור נזילות מתחת לקרמיקה
מה חשוב לדעת על איתור נזילות מתחת לקרמיקה
שתף
15 דצמ 2021

הרבה מאוד אנשים, בפרט מי שמתגורר במבנה ישן, מוצא את עצמו מתמודד עם בעיות בצנרת אשר גורמות בין היתר לנזילות. מדובר על בעיה שיכולה להשפיע באופן מהותי, לא רק על תפקוד הצנרת עצמה אלא גם על התפקוד של המבנה ואיכות החיים בו.

דוגמא טובה לכף אנחנו יכולים לראות כאשר אנחנו מתמודדים עם בעיית נזילות מתחת לאריחי קרמיקה. מעבר לעובדה שאנחנו נוכל לראות את התוצאה של הבעיה בחשבון המים שיגדל ויתנפח מבלי שיהיה לנו הסבר טוב לכך, הרי נוכל לראות את התוצאות של הבעיה בעיניים, בנזק שנגרם לאריחי הקרמיקה השונים

למה זה קורה ואיך מתמודדים עם זה?

בעיה של נזילות בצנרת בכלל ובפרט מתחת לאריחי קרמיקה, נגרמת כתוצאה משחיקה של המערכת, שברים ובלאי, אשר גורמים למים לזרום בצורה לא חלקה מהצינורות הפנימיים בתוך המבנה אל הצינורות הנמצאים מחוץ למבנה. במקום זה, המים עלולים לצאת החוצה אל מקומות שונים ולהישאר בקירות או מתחת לרצפה.

כפי שאנחנו יכולים להניח, בשני המקרים ייגרם נזק למבנה. זה יכול להיות נזק נקודתי, אך אם לא נטפל בו באופן יסודי ובהקדם, אזי שהבעיה תחמיר עוד יותר. זה נכון גם כשמדובר על נזילות מתחת לאריחי קרמיקה. למרות שמדובר בחומר "קשה" לכאורה, עדיין זה יכול להביא לידי כך שהמים יפוררו את הקיר וייגרמו לאריחים ליפול.

הפתרון שעומד לרשותנו הוא להזמין איש מקצוע שיאבחן המצב ויטפל בו. לשם כך אנחנו צריכים להיעזר בגורם שמתמחה בשירות איתור נזילות בכלל ובפרט מתחת לאריחי קרמיקה. מדובר בגורם מקצועי שמחזיק ברשותו את הציוד הנדרש ויש לו אפשרות לבצע את העבודה בהקדם ובאופן מהיר בשביל להציג פתרון חכם.

מה אנחנו צריכים לדעת על תהליך זה?

איתור נזילות מתחת לקרמיקה איננו מחייב אותנו לבצע תהליך פולשני בתוך המבנה. זה היתרון הגדול של תהליך איתור נזילות. אנחנו יכולים להשתמש במצלמות מיוחדות שיגלו מה מתרחש מאחורי האריחים, אנחנו יכולים להשתמש גם בסיב אופטי שיאתר את הבעיה מבפנים. בצורה כזו, יש לנו אפשרות לדעת בדיוק איפה מקור הבעיה וכיצד נוכל לטפל בה.

אחרי שמתבצעת הבדיקה, אז נוכל להחליט כיצד לגשת ולטפל בה. יש לנו כמה אפשרויות באופן מעשי. ראשית, אנחנו יכולים לפתוח את המקום בו יש נזילה, באופן נקודתי, כך אנחנו יכולים לנקז את האזור, לפתור את הבעיה ולהמשיך הלאה. אפשרות אחרת היא לבצע שיפוץ כללי במקום אם מדובר בבעיה רצינית שמחייבת פתרון כולל.

בכל מקרה חשוב לציין, אין לנו צורך בהכרח להסיר את כל האריחים ולפתוח את הקירות. אנחנו יכולים לפתור את הבעיה באופן נקודתי, ואם יהיה צורך בכך אז נחליף אריחים ספציפיים בשביל שנוכל לחדש את המקום בצורה נקודתית.

ייעוץ בוואטסאפ