עמוד הבית בלוג גילוי נזילות – כך תמנעו מבעיות של נזילות
גילוי נזילות – כך תמנעו מבעיות של נזילות
שתף
12 אוק 2020

על מנת שהמים יזרמו אלינו בברזים בבית, עם מגיעים מהצנרת אשר חבויה מאחורי הקירות או מתחת לרצפות. לכן נזילות רבות מתרחשות "מתחת לפני השטח" ולרוב לא ניתן לזהות אותן או את מיקומן המדויק באמצעות העין האנושית. העצה הטובה ביותר שאנחנו יכולים לתת לכם, הוא גילוי נזילות מים מוקדם ככל האפשר וטיפול בהן באופן מיידי ימגר את הנזקים ויימנע מהבעיות לגדול.

גילוי נזילות מים באמצעות עזרים טכנולוגיים

כאמור, מהסיבה שהצנרת ממוקמת במקומות של נראים לעין, לא ניתן לזהות את המקור להן באופן מדויק באמצעות העין האנושית. על מנת לזהות נזילות בצורה מדויקת, לזהות את הנקודה המדויקת בה מתרחשת הדליפה יש צורך במכשור טכנולוגי מתקדם אשר מסייע לצוות מקצועי למצוא את נקודת הדליפה.

גילוי נזילות בצנרת באמצעות צילום קווי ביוב

אחד הכלים המוכרים יותר בזיהוי נזילות, הינו צילום קווי ביוב המבוסס על סיבים אופטיים ורובוטים שונים לצילום מערכות ביוב מכל סוג, וקבלת מידע מהימן במהירות וביעילות. בעולם שבו מהירות היא שם המשחק, צילום קווי ביוב נותן מענה מושלם.

באמצעות היכולת להביט אל תוך מערכת הביוב ולזהות תקלות אפשריות כמו סתימות, זיהוי תכנון לקוי, שחיקה וסתימות במערכת. באמצעות המכשור לצילום קווי ביוב צוות המומחים יודע להתגבר על האתגרים כמו מיקום הצנרת וחדירה אליה עמוק בקרקע.

גילוי נזילות מים מצלמה תרמית

כלי נוסף ומוכר לגילוי נזילות הינה המצלמה התרמית, הידוע גם כמצלמת חום. תפקידה של המצלמה הוא לזהות את מקור הנזילה באמצעות מידות חום שונות המעידות על המיקום המדויק של הנזילה בצנרת. ככה למעשה המצלמות מאפשרות זיהוי קל ויעיל של הנזילה בשונה מבעבר, שהיה צריך לשבור קירות או רצפות על מנת לאתר את הנזילה.

חברה לגילוי נזילות בבית

חברת תרמופלקס הינה חברה מובילה בתחום איתור נזילות בבית, והיא הוקמה על ידי מומחה באיתור נזילות סער פלקס בעל ניסיון בתחום של למעלה מעשור.

החברה מבצעת בדיקות ואיתור נזילות באמצעות מכשור מתקדם כמו מצלמות תרמיות, מכשירי שמע, סיב אופטי לצילום קווי ביוב, ומכשור לאיתור תוואי הצנרת.

ייעוץ בוואטסאפ