עמוד הבית בלוג תחזוקת בית תקינה – שומרים על הבית
תחזוקת בית תקינה – שומרים על הבית
שתף
23 דצמ 2020

סביבת הבית הייתה ותישאר מבצרו של האדם ומכאן שהוא חייב לקחת אחריות מלאה על כל מה שמתרחש בבית לרבות הנזקים והבלאי שצצים לעיתים קרובות. זה יכול להיות דליפה מהגג, בעיה של רטיבות בבית ובו זמנית גם בעיה עם המרזב עצמו.

למרזב לא מעט תפקידים ובפרט בימות החורף בהם הגשמים מגיעים וכך עולה גם חשיבות התחזוקה שלו ואבחון התקלות שהוא מייצר מקבל בהילות גדולה יותר ומשמעות גדולה יותר. זוכרים את החורפים הקודמים ורוצים למנוע את התקלה הבאה?

אם תתחזקו את המרזב מבעוד מועד ותתנהלו נכון לא רק שתחסכו בעלויות אלא בזמן שהוא יקר לכולם. רוצים לדעת מי מתקן מרזבים? לפני שאתם לוקחים את זה צעד קדימה חשוב לדבר על כמה פעולות עליהן אחראי אדם מוסמך לתקלות מהסוג הנ"ל והנה הן כאן לפניכם. 

הקשר בין צילום מרזב לאיכות חיים ראויה 

יש לא מעט סיבות בהן יהיה צורך לקבל תמונת מצב אודות המרזב באמצעות צילום קוי מרזב. כאמור, תפקידו של המרזב להוביל מים מהגג ישירות לקרקע ולכן אם מתגלה בו תקלה הוא עלול למנוע את שחרור המים, לשבת על גג המבנה ולנזק אותו קשות. למרזבי הגשם יש לא מעט יתרונות ותפקידים וחלקם קשור למיגור הרקבון של המבנה וסילוק העובשים. 

כמו כן במצב בו המרזב פועל שלא כשורה מי הגשמים יגדילו את הנזק ויפגעו גם במבנה עצמו על ידי כך שיחלישו את קורותיו. כמו כן כתוצאה מהמצב הנ"ל כוח המשיכה יוביל את המים הן לחלונות והן לכל שאר יסודות הבית. 

אם כן החשיפה למזג אוויר גשום במיוחד עלול בקצב שלו לגרום לסדקים במבנה, לנזילות, קורוזיה ובסופו של דבר גם לירידת ערך של המבנה- דבר שאתם לא צריכים לאפשר לעצמכם. 

באמצעות צילום מרזב ניתן לראות את תמונת המצב ולעצור את הנזק בזמן, הצילום הוא זה שימנע בסופו של דבר דליפות קשות יותר של מים ובו זמנית חלחול שלהם לקירות החיצוניים והפנימיים של המבנה. 

חשיבות תחזוקת המרזב בסביבת עבודה או מגורים 

כפי שהבנתם, תחזוקת המרזב חשובה ביותר וכאן נכנס גם עניין הצילום שיכול לספק תמונת מצב עדכנית לפני שפועלים לעומק הבעיה. זה יכול להיות עובש, זיהום ובגדול החלשות של המבנה עצמו אבל אם אתם יודעים למצוא ולראות את הבעיה מראש, הנזק יקטן, הסכנה תקטן וכך גם העלויות שיידרש מכם לשלם.

צילום מרזב מתבצע באמצעות טכנולוגיות מתקדמות וכך באמצעות סיב אופטי ומצלמה זעירה יגלה את התקלה וימזער אותה בזמן אמת. חושדים בתקלה כזו או אחרת על גג הבית שלכם? כל מה שאתם צריכים זה את האנשים הנכונים ואת הכלים הנכונים בכדי לשמור על תחזוקת הבית שלכם ולמנוע נזקים יקרים יותר בהווה ובעתיד. 

ייעוץ בוואטסאפ