עמוד הבית בלוג מהם הגורמים המרכזיים לנזילות מים בבית פרטי?
מהם הגורמים המרכזיים לנזילות מים בבית פרטי?
שתף
12 ספט 2021

מצב של נזילות מים יכול לקרות בכל מקום, זה יכול לקרות בבית פרטי, משותף או אפילו במבנה תעשייתי. יש לא מעט סיבות בגינן עלולה להתגלות רטיבות וכשהיא מתגלה זה לרוב יקרה מתחת למרצפות, על הגג, במרזב ואפילו בקירות וגינה. 

אז מה עושים כשהרטיבות הולכת וגדלה ומדוע חשוב לטפל בזה בהקדם? כל חלק בבית שבו נגרמת נזילה גורמיה שונים ולכן לפני שאתם פונים אל איתור רטיבות ואל שירות מקצועי הנה כמה דברים שחשוב שתדעו קודם לכן. 

ממה נגרמת נזילה בקיר ומה חשיבות איתור נזילות 

לכל אזור שנפגע מהרטיבות גורמי רטיבות משלו ולכן לפני שמטפלים בעניין יש לבצע איתור נזילות מקצועי. אם מדובר ברטיבות בקיר קיימות כמה סיבות לנזילה, או שהיא במקור מהגג או לחילופין צינור נוזל שנמצא בצמידות לקיר פנימי בבית. במצב של רטיבות בקיר פנימי ילכו ויצטברו הנזקים ובין היתר הפגיעות לא תסתכמנה רק בהיבט הפיזי אלא גם בהיבט הרפואי. 

שלא כמו הקיר החיצוני, הקיר הפנימי יפגע מכל חשיפה או שינויים וכך גם רמת הבידוד שלו תהיה נמוכה יותר- דבר שילך ויעצים את הנזילה אם לא תתגלה בזמן. 

מהם הגורמים לנזילה בחדר האמבטיה?

בכל מקום שיש בו רטיבות עזה יותר כך גם יעלו הכתמים והסימנים על התקרה. לעיתים, זה יכול להיות חדר האמבטיה שלכם ולעיתים ייתכן שזה בכלל חדר האמבטיה של השכנים. גם במקרה הנ"ל תקרה או אפילו קירות שיאגרו בתוכם מים (מים כלואים) עלולה לגדל עובש, לצור תחלואות ובמקרים מסוימים חלילה לקרוס נוכח החלשות המבנה. 

חושדים בנזילה בחדר האמבטיה? איתור נזילות מקצועי ומהיר בהווה יפתור לכם לא מעט בעיות בעתיד. 

כמו כן לא יתאפשר לכם לטפל בנזילה בלי לדעת מה המקור שלה בפרט כשמדובר בחדר אמבטיה בו מתקיימים כמה מקורות של מים ולכן, כבר בשלב המקדים כל מה שאתם צריכים זה נותן שירות עם הבנה מעמיקה, ציוד מתאים ויכולת לאתר נקודתית את הגורם לנזילה ומיקומה לפני שהנזק ילך ויחריף. 

מהם הגורמים לנזילה בצנרת? 

יש כל מיני סיבות לנזילה וכשמדברים על צנרת מדברים לעיתים על צנרת ישנה, סדק בצנרת או אפילו צנרת שלא הותקנה נכון בשלב בניית הבית או המבנה.

אם בטפטוף של ברז עסקינן, אולי קל לעלות על הבעיה ולטפל בה אבל אם מדברים אתכם על נזילה שמקורה בצנרת רצוי שלא תיקחו סיכון היות ומדובר בדברים מורכבים יותר וזאת גם בשל חוסר היכולת לאתר נקודתית את מקור החלשות הצנרת. 

בסיכום דבר נזילות עלולה לפגוש אתכם בחדר האמבטיה, בגינה, בבריכת הבית, בקירות הפנימיים ואפילו מתחת למרצפות והפנלים. חושדים שיש לכם נזילה באחד מהנקודות שציינו כאן? פנו עוד היום אל גורמי מקצוע שיסייעו לאתר את הנזילה ולהקטין את הנזקים בזמן אמת. 

 

ייעוץ בוואטסאפ