עמוד הבית בלוג הסיבות לריח רע מהמים בברז
הסיבות לריח רע מהמים בברז
שתף
17 יונ 2021

יש לא מעט תקלות בצנרת הביוב שאתן יצא או ייצא לנו להתמודד לאורך השנים, חלקן סביר שייפתרו מעצמן או יידרשו מענה מהיר וקל, ואילו אחרות עשויות להיות מורכבות במיוחד. מערכת הביוב, לרבות זו הביתית, היא מערכת סבוכה מאד. קוטר הצנרת שלה קטן, באופן יחסי, והיא מותקנת ישירות בתוך קירות הבית ומתחת למרצפות.

בשוטף, מתפקדת מערכת הביוב הביתית באופן תקין, ובייחוד כשהיא חדשה. אך עם השנים היא מאבדת את יעילותה, היא מתבלה וצצות ועולות בה בעיות שונות. אחד הסימנים לבעיה במערכת הביוב הוא ריח רע מהמים בברז.

מדוע זה קורה

איכות המים המגיעים לכל בית היא גבוהה במיוחד ומדובר במים המותרים לשתייה ללא כל חשש. יחד עם זאת, לעיתים עשויים להופיע בהם טעמי לוואי וגם ריחות לא טובים, המעידים על בעיה, המצריכה פנייה לאנשי מקצוע מתאימים, לאינסטלטורים מיומנים או לכאלה, המציעים שירותי פתיחת סתימה בכיור, איתור נזילות באמצעים מיוחדים ועוד. כאשר הבעיה קשורה לצנרת הביתית ולא למערכת הציבורית, הסיבה לריח הרע יכולה להיות שקיעה של חומרים ואבנית בצנרת. במצבים כאלה יכול אינסטלטור מיומן לערוך בדיקה נקודתית ולתקן את הליקויים שזיהה. 

במקרים אחרים נובע הריח הרע בשל חוסר שימוש במים. רבים מאתנו יוצאים לחופשות ארוכות ויש את אלה שעוזבים את הבית לתקופה מסוימת. בפרקי זמן אלה, כאשר לא נעשה שימוש במים ואין זרימה של מים במערכת עצמה, עשויים לעלות ריחות רעים. גם הפסקות מים רבות יכולות להשפיע על כך וגם כאשר צנרת המים עוברת באדמה. הפתרון למצבים אלה הוא התקנה של מסננים מיוחדים במים, שיפחיתו את כמות האבנית הנוצרת בצנרת ואת החומרים האחרים ששוקעים בה. במקרים אחרים ייתכן ויהיה צורך בהחלפה של צנרת. 

החלפה של צנרת ושל קווי מים, העוברים באדמה, פחות מורכבת, שכן אותה צנרת קלה לזיהוי וחשיפה. אם מחליטים להחליף את הצנרת ומזהים שהחלפתה אכן תפתור את הבעיה, יש לבצע את ההליך בזהירות וביעילות ולהשתמש בצנרת פלסטיק קשיחה, כזו שעמידה ללחצים. אם מדובר בבלאי או אפילו חבלה בצנרת המים בשל נזילה, שגרמה לריח לא טוב מהמים, הדבר יבוא בדרך כלל לידי ביטוי בחריגה בצריכת המים (חשבון מים גבוה מהרגיל). 

חשוב לזכור

החלפה של צנרת או טיפול בכל תקלה, לרבות פתיחת סתימה בכיור או נזילה, מצריכה פנייה לאנשי מקצוע מנוסים ומיומנים לטובת שירותי איתור נזילות. טיפול מקדים ככל שניתן יכול לחסוך בעיות עתידיות והוצאה כספית גבוהה. ריחות רעים מהמים היוצאים מהברז יכולים לנבוע, כאמור, מסיבות שונות. לעיתים הסיבה לכך קלה ופשוטה לטיפול ולעיתים, כאמור, מורכבת יותר ודורשת החלפה של צנרת. כך או כך, רק בעל מקצוע הבקיא בתחום יידע לזהות את הסיבה ויציע את הפתרונות האפשריים להתמודדות איתה. 

ייעוץ בוואטסאפ