עמוד הבית בלוג סוגי נזילות בבית והשפעתן על הבריאות
סוגי נזילות בבית והשפעתן על הבריאות
שתף
11 ינו 2021

כשמדברים על סוגי נזילות בבית מדברים על לא מעט סיבות כשחלקן עוסק גם בשינוי מצב בריאותו של הדייר שנפגע כתוצאה מנזילות אלה. מה בכל זאת ראוי לעשות? איך מפסיקים את הנזילה ומתחילים לחיות בצורה בריאה במרחב שנחשב לכאורה המבצר האישי?

נזילות מים שמקורן במי גשם – שמים סוף לבעיה 

הטעות הנפוצה ביותר היא לתת דגשים רק לנזקי שריפה וכך גם לבטח את הבית וכאן נשאלת השאלה, מה על נזילות מים והשפעתן על דיירי הבית? כשהבית נפגע כולו ממים וזה קשור לחדירת מי גשם חשוב מאוד לאתר את הבעיה לפני שיהיה מאוחר מדי.

עד כמה זה קריטי? איך עלולים לחדור מי גשם פנימה אל תוך המקום שעד כה חשבתם כי הוא המקום הבטוח ביותר בבית? כפי שאתם יודעים, כשהפגיעה מגיעה ממי גשם לא רק שנפגעת התקרה או המרצפות אלא כל מה שבא עם זה החל משטיח, ארון וחפצים יקרי ערך והתוצאה? לא מעט כסף ונזק בלתי נגמר שניתן למנוע לו רק הייתם עולים על הבעיה בזמן. 

אז אם בעבר נהוג היה לשבור את הקירות בכדי לאתר את הבעיה וכך להפוך אותה ממזערית לגדולה יותר שהרי היום השתנו הכללים לבלתי היכר. בזכות הקדמה והמכשור הטוב ביותר תוכלו גם אתם לאתר את מקור כניסת המים ומרגע היוודע כי מדובר במי גשמים כך גם התיקון  ימזער נזקים ויבטל את סיכוני המים והנזקים לאלתר. 

נזילות סמויות- לגלות את זה לפני כולם 

נזילה סמויה, בדיוק כמו הגשם גם היא נמצאת בין נזילות מים המביאות סיבות כאלה ואחרות אבל המשותף הוא הנזק הגדול שחשוב למנוע מראש! אז איך עושים את זה נכון? מן הסתם הנזילות הסמויות מסוכנות ביחס לגלויות וכשהן מסתתרות מאחורי הריצוף או הקירות אין צורך לספר כיצד זה עלול להיגמר אם לא יטופל בקרוב. 

לפני פנייה אל חברה שיכולה לסייע ולאתר את הבעיה יידרשו מכם לנקוט כמה פעולות כמו בדיקת הצנרת, בדיקת מד המים וצפייה במונה. אם לאחר שסגרתם את כל מקורות המים בבית החל ממכונת כביסה, ברזים וכל השאר ועדיין המד ממשיך לזוז סביר להניח כי יש לכם נזילה סמויה ואיטית שאתם חייבים למגר בזמן. 

בסיכום דבר, אם אתם נתקלים בקורוזיה קשה בבית, אם הריחות אינם נעימים ובעתות של גשם אתם סובלים מרטיבות קשה ביותר אתם חייבים לשים לזה סוף כמה שיותר מהר. כמו כן אם בדקתם את מד המים ולאחר שביצעתם את כל הפעולות המוזכרות כאן עדיין מד המים ממשיך לנוע הסיכויים לנזילה הולכים וגדלים יותר ולכן חשוב להתייעץ עם מאתר נזילות מקצועי.

התקשרו עוד היום ואתרו את הבעיה לפני כולם,  כן גם אתם יכולים לשים סוף לבעיה! מזערו נזקים והכי חשוב חסכו כספים מיותרים שייתכן ואין לכם בהישג יד. 

ייעוץ בוואטסאפ